Бурната подкрепа на публиката не помогна на националите ни да бият Испания в София

Мъжкият национален отбор по тенис на маса загуби квалификационния си мач за Европейското отборно първенство срещу Испания с 0:3 в столичната зала "Европа". Пред пълните трибуни родните състезатели показаха атрактивна игра, но не стигнаха до успех в нито една от срещите си. Опитният Кирил Попов започна отлично и спечели първия си гейм срещу Алваро Роблес с 12:10, но в крайна сметка загуби срещата с 1:3 (12:10, 9:11, 10:12, 8:11). Попов предложи на любителите на тениса на маса атрактивни разигравания и срещна сериозна подкрепа от трибуните, но усилията му не се увенчаха с победа.  Шампионът на България за 2014 г. Петьо Кръстев имаше доста трудна задача срещу 104-ия в световната ранглиста Карлос Мачадо. Родният състезател все пак успя да вземе втория гейм с 12:10, но загуби двубоя с 1:3 гейма (4:12, 12:10, 2:11, 2:11).  Световният първенец за хора с увреждания за 2015 г. и пети от Параолимпиадата в Рио де Жанейро Денислав Коджабашев допусна поражение с 0:3 гейма (9:11, 9:11, 9:11) от Хесус Кантеро.  По регламент първите състави от всяка от десетте групи се класират напред, а вторите тимове играят бараж за 5 места. Домакините от Люксембург се класират директно за Топ 16 на Европейското отборно първенство. Следващият мач на нашите е с Русия на 13 декември и отново ще се играе в зала "Европа". Снимки: EМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bgФОТОГАЛЕРИЯ от мачовете на българските състезатели ТУК!!!