Мачовете извън "Велодром" продължават да са кошмар за Марсилия (видео)

Равенството като гост на Пари Сен Жермен преди две седмици окуражи привържениците на Олимпик Марсилия, но и под ръководството на Руди Гарсия отборът продължава да е изключително колеблив в представянето си. Днес марсилци загубиха с 1:3 като гост на Монпелие и остават без победа на чужд терен от началото на сезона. Домакините пък се изравниха по точки с ОМ и отстъпват на именития си съперник само по голова разлика.Само 4 минути бяха необходими на Монпелие, за да намери път към вратата на Йоан Пеле. Стражът на Марсилия спаси удара на Стив Муние, но топката попадна право на крака на Риад Будебуз и за него остана най-лесното. Офанзивният халф на домакините вкара и за 2:0 в 36-ата минута. Той се оказа непокрит в наказателното поле и с левия крак простреля Пеле. Флориан Товен върна едно попадение в 52-ата минута с глава, но в 57-ата Морган Сансон намери Муние и той оформи крайното 3:1 при поредната скоростна контра на Монпелие.В следващия кръг отборът на Фредерик Хантц гостува на Бастия, а Олимпик е домакин на Каен.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА