Академик Бултекс 99 остави Балкан без победа

Пловдивският Академик Бултекс 99 се поздрави с първата си победа през новата година в НБЛ, а за целта надигра вицешампионите от Балкан (Ботевград) пред родна публика със 7 точки разлика - 88:81. Успехът на “студентите” дойде след втори пореден прекрасен мач на американското попълнение Джордан Семпъл, както и на друг от новите играчи на отбора - Васил Александров, който през миналия сезон бе част именно от днешния съперник на настоящия си тим.Семпъл игра 36 минути и постигна много добър “дабъл-дабъл” - 24 точки и 12 борби. Роденият във френската столица Париж баскетболист вкара 11/15 стрелби за 2 точки и 2/3 от линията и в същото време раздаде 3 асистенции, парира 3 стрелби на противниците си и пресече 2 паса. Александров остана с 2 точки по-малко и наниза 22 и макар че нямаше ден от тройката (1/8) хвана 6 борби и също направи 3 завършващи подавания и отне 2 топки.Ботевградчани започнаха мотивирано и със самочувствие след добрата игра срещу Лукойл Академик преди седмица и бързо поведоха с 6:13, а след края на първата част запазиха преднина, макар и минимална - 21:22. До полувремето двата отбора неведнъж сменяха водачеството, за да успеят в края на краищата пловдивчани да поведат с 44:39 в средата на двубоя.Балкан показа бойния си дух на няколко пъти през третата четвъртина и отново поведоха, макар и за кратко, този път с три точки и 59:62 три минути преди нейния край, но десет поредни точки на Академик върнаха местните баскетболисти начело - 69:62. В оставащите 10 минути игра те не позволиха на “зелените” да сътворят нов обрат и заслужено се поздравиха с победата с 88:81.За Балкан Джейкъб Холмън вкара 21 точки, Амин Хот направи 5 асистенции и реализира 14 точки, а Ивко Ивков вкара 13.Академик има 1 победа и 1 загуба, докато Балкан продължава без побпеда след 3 мача - 0-3.АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 - БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 88:81 (21:22, 23:17, 25:23, 19:19)АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Оскар Белфийлд 16, Шакир Смит 19, Васил Алексндров 22, Джордан Семпъл 24, Станислав Ваклинов 5 (Планимир Дафинов, Васил Михайлов 2, Илко Нанев, Илиян Ставрев)БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Амин Хот 14, Станимир Маринов 9, Ивко Ивков 13, Джейкъб Холмън 21, Михайло Секулович 12 (Александър Илиев 2, Радослав Кочев, Колин Вос, Николай МАринов 10)