Рекорден брой деца участваха в тенис турнирите на DEVIN през 2016

Близо 600 деца от цялата страна взеха участие в тенис турнирите DEVIN CUP и DEVIN MASTERS 2016, организирани съвместно с Българската федерация по тенис /БФТ/. Турнирите се проведоха за осма поредна година с цел да насърчат спорта и активния начин на живот.През този сезон в държавните лични първенства DEVIN участваха деца в четири възрастови категории – до 12 г., до 14 г., до 16 г. и до 18 г. Всички те достойно представиха своите тенис клубове и треньори, а най-добрите сред тях получиха специални отличия, осигурени от DEVIN.Годината бе изключително успешна за националните отбори на България за юноши и девойки. Момичетата до 12 години станаха европейски отборни шампионки, а момчетата до 16 години заеха престижното осмо място на световните финали на юношеската Купа Дейвис, което е най-доброто класиране на България на ниво юноши в историята на българския тенис. През целия сезон младите ни тенис таланти заемаха призови класирания в международни турнири. Даниела Димитрова например спечели титлата на сингъл по тенис за момичета до 14 години в Барселона. Антъни Генов пък извоюва първо място в Барселона и в Мюнхен.„Децата са нашият стимул да работим за развитието на българския тенис. Горди сме с постиженията на младите ни тенис надежди и благодарим на DEVIN за оказаната подкрепа през тази година! Радва ни и фактът, че тенисът става все по-масов и обичан спорт“, коментира Катерина Генова, Генерален секретар на БФТ.„Ние в DEVIN вярваме, че успехите и високите постижения на децата са възможни, благодарение на здравословния начин на живот и добрата хидратация в ежедневието. Спортът е чудесен начин да възпитаваме в себе си и в своите деца отговорност, постоянство и стимул за победа“, сподели Юлиана Борисова, Маркетинг директор на Девин АД.Финалите на турнира DEVIN MASTERS се проведоха на тенис кортовете на Български национален тенис център през октомври. Всеки от победителите в съответните категории спечели чек от DEVIN на стойност 1,000 лв., като парите ще бъдат използвани за участието на състезателите в престижни турнири в Европа или в САЩ през 2017 г.