Лестър продължава да се доказва на най-високо ниво след трета поредна победа в ШЛ (видео)

Шампионът на Англия Лестър продължава да има стопроцентов актив в дебютното си участие в Шампионската лига, след като победи с 1:0 ФК Копенхаген на своя "Кинг Пауър Стейдиъм". Риад Марез реализира единствения гол в 40-ата минута, а след почивката попадение на Ислам Слимани бе отменено заради много спорна засада. В края Каспер Шмайхел спаси отбора си от изравнително попадение. Така селекцията на Клаудио Раниери, която видимо изпитва трудности през този сезон в Премиър лийг, вече има три победи от три мача в Група G. Анди Кинг, Дани Симпсън, Риад Марез и Ислам Слимани се завърнаха в стартовия състав на "лисиците", след като не започнаха през уикенда срещу Челси. Началото не бе особено интригуващо, като гостите имаха известен превес на "Кинг Пауър Стейдиъм". В 40-ата минута обаче Лестър нанесе своя удар. Джейми Варди центрира отляво, Слимани, който беше на далечната греда, свали с глава към Риад Марез. Последният бе изпуснат от отбраната и засече отблизо. ФК Копенхаген имаше две добри възможности да изравни в оставащите минути до почивката, но първо удар на Туту от 25 метра рикошира в последния момент в Уес Морган и премина над вратата, а при последвалия корнер Корнелиус засече с глава, но изпрати топката отново над напречната греда. Лестър започна добре второто полувреме и Слимани и Дринкуотър пропуснаха добри възможности. Шмайхел пък спаси удар с глава на Корнелиус. В 65-ата минута Йохансон сбърка в отбрана и подари топката на Марез, но в последния момент бранителят успя да се върне и да блокира шута на алжиреца, лишавайки го от второ попадение в мача. Три минути след това Слимани вкара втори гол, който обаче бе отменен заради много спорна засада на алжиреца.В самия край гостите имаха две добри възможности за изравнително попадение, но Сантандер не бе точен с глава отблизо, а Шмайхел показа фантастичен рефлекс, спасявайки удар на Корнелиус.Лестър е на първо място в групата с девет точки след три изиграни мача. ФК Копенхаген и Порто имат по четири. Брюж е на дъното без нито една спечелена точка.РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!