Световният шампион марширува към Мондиал 2018 (видео)

Световният шампион Германия победи с 3:0 Чехия в дербито на вечерта от световните квалификации в зона Европа. Резултатът в двубоя от група C, който се изигра на стадиона в Хамбург, беше открит от Томас Мюлер след четвърт час игра. В началото на второто полувреме Бундестима стигна до втори гол чрез Тони Кроос. В 65-ата минута Томас Мюлер отбеляза за втори път в мача. Така Германия постигна втори успех в квалификациите след победата отново с 3:0 като гост над Норвегия. Чехите пък стъпиха накриво у дома срещу Северна Ирландия на старта, като записаха нулево реми. В ранния мач от деня Азербайджан надви Норвегия с 1:0 у дома и постигна втора победа. Азерите делят върха във временното класиране с Германия, като Бундестима е начело с по-добра голова разлика. Домакините започнаха в типичния си агресивен стил и първата сериозна опасност пред вратата на чехите дойде още в 3-ата минута, когато след изпълнен корнер отляво на вратата останаха съмнения за игра с ръка в наказателното поле. Малко по-късно германците получиха фаул в близост до наказателното поле, но нищо не последва. В 11-ата минута Томас Мюлер бе изведен от Йозил пред вратата на чехите, но се озова в засада. Само три минути по-късно обаче последва нова комбинация между двамата, която завърши с гол във вратата на Вачлик.В 21-ата минута Чехия стигна до първото си положение пред вратата на Нойер след центриране в наказателното поле, но двама футболисти в червени екипи се разминаха с топката, след като бранител на Германия не успя да я изчисти. В ответната атака Юлиан Дракслер можеше да удвои резултата, след като умело се освободи от защитниците на Чехия в наказателното поле, но ударът му мина встрани.В 30-ата минута Мюлер отлично изведе Марио Гьотце сам пред Вачлик, но чешкият вратар се справи с опасността. В 32-ата топката се озова във вратата на Чехия, но гол нямаше поради засада. До края на полувремето играта остана интензивна, но до нов гол не се стигна. Второто полувреме започна силно за домакините, които бързо стигнаха до втори гол чрез Тони Кроос. Най-добрият момент за чехите дойде в 64-ата минута, когато удар на Дочкал принуди Нойер да покаже класата си. В последвалата атака Йонас Хектор напредна по крилото и подаде към дебнещия пред вратата Мюлер, който отблизо не сгреши и направи резултата класически. До края чехите се опитваха да стигнат поне до почетен гол, но така и не успяха, въпреки няколкото добри възможности в добавеното време, когато дори им бе отменено попадение заради засада.Германия - Чехия 3:01:0 - Мюлер (14)2:0 - Кроос (49)3:0 - Мюлер (65)Германия: Нойер, Хектор (68-Кьоведес), Хумелс, Кедира, Дракслер (80-Брандт), Кроос (75-Гюндоган), Йозил, Мюлер, Боатенг, Кимих, Гьотце.Чехия: Вачлик, Кадержабек, Сивок, Новак, Дочкал, Петржела (69-Скалак), Павелка (63-Дропа), Сухи, Хожава, Крейчи, Видра (76-Кадлец).МИНУТА ПО МИНУТАГЛЕДАЙТЕ ТУК