Рома пребори Интер в карнавал на пропуските на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома надигра с 2:1 Интер в дербито на 7-ия кръг на Серия "А". Срещата бе истински карнавал на пропуските и за двата тима, като вина за това имат и блестящите намеси на двамата вратари. В противен случай мачът можеше да завърши с много повече голове и в двете врати. Един Джеко откри резултата в 5-ата миунта, а Евер Банега изравни в 72-ата. Победният гол бе дело на защитника Костас Манолас в 76-ата минута на срещата.Първото полувреме бе истински спектакъл на атакуващия футбол и грешките в отбрана, и бе цяло чудо, че падна само един гол в някоя от двете врати. Това стана още в 5-ата минута, когато Бруно Перес напредна отдясно и пусна остър пас по земя успоредно на голлинията, а там Един Джеко засече кълбото в мрежата за 1:0. Интер можеше да се върне в мача в 9-ата минута, когато бомбен удар на Евер Банега от около 25 метра се отби от гредата.След това в рамките на две минути се стигна до три възможности пред двете врати. Първо в 21-ата минута Мохамед Салах бе изведен зад защитата, но ударът му бе в гредата. Веднага след това египтянинът имаше нов шанс, като стреля от дистанция и шутът му бе спасен от Самир Ханданович. В ответната атака пък Интер пропусна добра възможност чрез Иван Перишич, който отблизо не успя да преодолее Войчех Шчесни.Последва нова размяна на пропуски. В 32-ата минута Антонио Кандрева получи центриране на задната греда, но от воле отблизо не успя дори да уцели вратата. В 38-ата минута пък Диего Пероти бе изведен на стрелкова позиция, но също не уцели рамката на вратата. В 41-ата минута поредният голям пропуск бе на сметката на Алесандро Флоренци, който стреля много нескопосано след като бе изведен сам срещу вратаря отляво.В края на полувремето отново Кандрева постави под напрежение Шчесни, а само минута по-късно невероятен пропуск отблизо с глава направи и Жоао Миранда.Второто полувреме далеч не бе толкова вълнуващо, но двата тима продължиха да създават интересни положения. В 59-ата минута Салах центрира отлично за Кевин Строотман, който с глава стреля над вратата. В 66-ата минута пък Перишич стреля опасно от фаул, но и той не бе точен. Три минути след това Нукури направи страхоен пропуск, след като получи на точката на дузпата, но стреля изключително нескопосано.Усърдието на Интер в предни позиции най-накрая даде резултат в 72-ата минута. Тогава след хубаво двойно с Икарди Евер Банега бе изведен в наказателното поле, финтира прекия си пазач и стреля в близкия ъгъл за 1:1.Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. В 76-ата минута Алесандро Флоренци  центрира от фаул и Костас Манолас с глава стреля към вратата, а рикошет в съперников играч също помогна топката да се озове неспасяемо в мрежата за 2:1.Поредното блестящо спасяване на Самир Ханданович пък попречи да се стигне до трети гол за Рома в 87-ата минута, когато словенецът по невероятен начин изби изстрел с глава отблизо на Един Джеко.В крайна сметка Рома измъкна победата и с актив от 13 точки излезе на 3-ото място в класирането. Интер пък отново разочарова привържениците си и с 11 точки остава на 9-ото място.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ