По един гол и една точка за "светци" и "котки"

Саутхамптън и Съндърланд завършиха 1:1 на "Сейнт Мерис" след два късни гола. Двата отбора не започват сезона добре и са в търсене на първи успех. Джермейн Дефоу отбеляза поредния си гол във Висшата лига. Той се разписа в 80-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Фонте срещу него. Две от резервите на "светците" комбинираха за изравнителния гол. Уорд-Праус намери Джей Родригес, а неговият далечен удар бе пропуснат от вратаря Пикфорд, топката мина под тялото му и резултатът стана 1:1.След продажбата на Грациано Пеле през лятото Саутхамптън все още търсят играч със силно присъствие в наказателното поле. Днес Чарли Остин бе титуляр за първи път, но не изграждаше в най-добрата си форма. Въпреки добрите комбинации на тима повечето удари бяха от по-далечна дистанция. Две равенства и една загуба е началото за новия мениджър Клод Пюел. Джей Родригес спаси точката с първия си гол от март 2014 г.Подобна е ситуацията и в Съндърланд, който е с една точка след третия кръг, а Дейвид Мойс вече е под напрежение. Джермейн Дефоу има 10 попадения в последните 10 гостувания на тима. Той можеше и да донесе победата на "черните котки", ако не бе грешката на младежкия национал на Англия Джордан Пикфорд.СТАТИСТИКА МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ