Спартак удари Локо (Сф) в края (видео)

Отборът на Спартак (Плевен) удари с 2:0 Локомотив (София) и записа първа победа от началото на сезона във Втора професионална лига. Головете паднаха в края на мача, когато първо Стефан Христов се разписа в 83-ата минута, а след това Спас Спасов също бе точен в последната минута.

Тимът от Плевен стигна до трите точки, след като гостите останаха с 10 човека още в 36-ата минута. Александър Горанов бе изгонен за игра с ръка в наказателното поле, а при последвалата дузпа Иво Иванов сбърка и първата част завърши 0:0.

В 18-ата минута Димитър Георгиев пропусна да даде аванс на гостите. Вратарят на плевенци Димитър Пантев показа добри умения в 52-ата и 62-ата минута, като лиши "железничарите" от гол.

Спартак стигна до попадението в 83-ата минута. Григор Долапчиев нахлу отляво и стреля, а Емил Петров изби, но при добавката Христов бе точен за 1:0. В продължението на срещата Слави Паскалев сбърка и резервата Спас Спасов удвои, като донесе трите точки на домакините.

Поражението е първо за "червено-черните", като двата тима делят десета позиция с актив от 4 точки от три мача.

Спартак-Плевен (Плевен) - Локомотив 1929 (София) 2:0 (0:0)

1:0 Стефан Христов (83)2:0 Спас Спасов (90)

СПАРТАК ПЛ: Димитър Пантев, Мартин Митов, Станислав Георгиев, Цветелин Радев, Тихомир Тодоров, Кристиян Иванов, Иво Иванов, Владимир Каптиев, Григор Допалчиев, Кирил Вълов, Стефан Христо

ЛОКОМОТИВ СФ: Емил Петров, Мартин Димитров, Емил Виячки, Александър Горанов, Васил Вакадинов, Богомил Христов, Йордан Ризов, Даниел Пеев, Владислав Мисяк, Калоян Ангелов, Димитър Георгиев