Динамо смачка Хайдук пред 30 000 на "Полюд"

Шампионът на Хърватия Динамо (Загреб) изнезе истинска лекция на големия си съперник Хайдук (Сплит). Грандът от Загреб триумфира с 4:0 на "Полюд", а над всички бяха Марко Рог и Жуниор Фернандес, които забиха по два гола във вратата на домакините. В Сплит се надяваха, че любимците им са готови за дербито и ще дадат заявка за титлата. Реалността обаче се оказа различна. Над 30 000 зрители изпълниха трибуните, въодушевени от силния старт на Хайдук (6 победи и 1 равенство във всички турнири), но футболистите на наставника Мариян Пушич прегоряха и не оправдаха големите очаквания.Първото полувреме беше равностойно и вървеше към нулево равенство, но в самия му край Чорич подаде с пета на Рог и той откри резултата. След почивката на терена имаше само един отбор. "Модрите" удвоиха аванса си в 56-ата минута с попадение на Фернандес след груба грешка на защитата в бяло. Само 4 минути по-късно Марко Рог заби красив гол от около 25 метра, а разгрома оформи отново Жуниор Фернандес в 68-ата минута.След този мач Динамо се изравни на върха в класирането с Риека. Двата тима имат по 10 точки, а след тях се нареждат Хайдук и Осиек с по 9 пункта.ХАЙДУК (СПЛИТ) - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 0:40:1 М. Рог (45)0:2 Ж. Фернандес (56)0:3 М. Рог (60)0:4 Ж. Фернандес (68)Снимки: Sportal.hr