Порша Уудман изпрати Нова Зеландия на финал срещу Австралия

Порша Уудман класира Нова Зеландия на финала на турнира по Ръгби-7 от олимпийските игри в Рио, след като пресече зоната на Великобритания три пъти за победа с 25:7. "Кивитата" ще играят за злато срещу отбора на Австралия, който победи Канада със 17:5. Нова Зеландия стигна пет пъти до трай срещу само един в полза на Великобритания, като решителният беше отбелязан малко преди края на първото полувреме. Именно Порша Уудман беше състезателката, която се възползва от категоричното числено предимство на новозеландките, които играеха срещу едва пет свои съпернички. Това се случи, след като Ейми Харди и Кати Маклийн бяха наказани от австралийския рефер Ейми Перет.Уудман откри резултата със спринт до линията след 1:51 минути игра. Великобритания отговори с отнета топка и трай на Алис Ричардсън, но Руби Туй даде отново аванс на новозеландките след 5:34 минути в първата част на срещата. Британките станаха недисциплинирани и това помогна на Нова Зеландия да се откъсне в резултата. Уудман направи нов пробив и беше задържана от Маклийн, която получи картон и напусна мача, а секунди по-късно на пейката седна и Харди. Тя пък удари Туй при висок скок за топка и остави британките едва пет на терена. Уудман се възползва и записа втория си трай за аванс 15:7 на почивката. Третият трай на най-резултатната новозеландка дойде в началото на вторите седем минути, а Уриана Мануел оформи крайния резултат и изпрати момичетата в черно на финал.