Лудогорец наби чешки гранд (видео)

Шампионът на България Лудогорец стартира с победа контролите си на австрийски земя, след като надигра с 2:1 чешкия гранд Славия (Прага). Орлите набързо поведоха с попадения на Анисе и Джонатан Кафу в първите 20 минути на двубоя, а почетен гол за чехите вкара Нешанович към края на проверката. Първият удар по посока на едната от двете врати отправи Вандерсон в 4-ата минута, но той излезе в аут.Само 60 секунди по-късно Лудогорец откри резултата. Джоди Лукоки получи извеждащ пас отдясно, нахлу в наказателното поле на чехите и центрира успоредно по земя към притичалия Анисе, който изпревари бранител в червено-бяло и реализира - 1:0 за Лудогорец.В 14-ата минута нова опасна атака отдясно завърши с пас на Кафу към непокрития Марселиньо, но бразилецът не улучи добре топката и я изпрати в аут. Последва изстрел на Анисе над напрачната греда, за да дойде 20-ата минута, в която орлите поведоха с 2:0. Това стана след добър самостоятелен пробив на Джонатан Кафу, който преодоля на скорост двама противникови бранители, озова се очи в очи с вратаря на Славия Джозеф Рехак и реализира с техничен удар по земя.В 31-ата минута Лукоки отново надбяга противниковата отбрана, този път отляво, но шутът му от малак ъгъл бе отразен от Рехак.Пет минути преди почивката и чехите застрашиха българската врата. Кения стреля опасно от 20 метра, но Стоянов спаси.В заключителните секунди на първата част Ван Бурен можеше да намали пасива на своя отбор, но ударът му от десетина метра попадна право в ръцете на Владо Стоянов.След почивката Лудогорец свали драстично темпото и положенията пред вратата на чехите намаляха. Все пак в 65-ата минута добра атака на разградчани завърши с пас към резервата Кишада, който бе съборен в наказателното поле, но реферът прецени, че не трябва да отсъжда дузпа.Последва опасен удар от фаул на Кафу, който профуча покрай десния горен ъгъл. Така се стигна до 78-ата минута, когато при една от редките си опасни атака Славия успя да върне един гол чрез Нешанович, разписал се с шут по земя от 12 метра.До края на мача Лудогорец не допусна повече опасности пред своята врата и закономерно задържа крехкия си аванс.Следващата проверка на българския шампион ще е в неделя от 18.30 часа, когато разградчани ще срещнат Динамо (Тбилиси).ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ (ПРАГА) 2:11:0 Анисе 62:0 Джонатан Кафу 202:1 Нешанович 78ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Пластун, Терзиев, Натанаел, Дяков, Анисе, Марселиньо, Лукоки, Вандерсон, КафуСтарши треньор: Георги ДерменджиевСЛАВИЯ: Рехак, Змрал, Фридрих, Билек, Холик, Кения, Хруби, Хусбауер, Барак, Волтр, Ван БуренСтарши треньор: Душан УхринСтадион: "Улрих ам Пилерзее", Австрия