Чилич продължава без грешка на "Уимбълдън"

Марин Чилич се класира за третия кръг на “Уимбълдън” след чист успех със 7:6(2), 6:4, 7:5 за два часа и 15 минути срещу Флориан Майер. Хърватинът, който е седми поставен в основната схема, допусна пробив още в първия гейм на първия сет, но го върна за 5:5 и след това надделя категорично в тайбрека. В предпоследния гейм на втората част Чилич направи втория си пробив в мача, а след това бе пробит при 2:3 в третия сет, но направи два поредни брейка и излезе краен победител.Следващият опонент на Чилич ще бъде Стив Джонсън, който елиминира Раду Албот от Малта с 6:3, 6:3, 4:6, 6:3. Потенциално на осминафинала Чилич може да срещне Кей Нишикори, който никога не се е класирал на 1/4-финал на “Уимбълдън” и в последните си пет турнира на трева претърпяваше контузии. Кевин Андерсън също продължава напред след 6:3, 7:6(4), 6:3 над Андреас Сепи и ще спори в следващата фаза с Рубен Бемелмон, който изхвърли драматично Даниил Медведев. След края на мача им 21-годишният руснак, елиминирал Стан Вавринка в първи кръг, демонстративно хвърли монети на реферката на мача, за да изрази възмущението си от съдийството.