Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Надал отнесе първия си съперник в Лондон

Поставеният под №4 Рафаел Надал започна с категорична победа участието си на "Уимбълдън", след като надви с 6:1, 6:3, 6:2 австралиеца Джон Милман. Испанецът, който се наложи над съперника само за час и 48 минути, продължи добрата си форма от "Ролан Гарос" и на тревна настилка, а негов съперник във втория кръг на един от най-престижните турнири по тенис ще бъде американецът Доналд Йънг, който победи с 5:7, 6:4, 6:4, 6:2 Денис Истомин от Узбекистан.

Надал, двукратен шампион в "Уимбълдън", показа най-доброто от себе си и в третия турнир за "Големия шлем" през годината, след като по-рано игра финал в Мелбърн и спечели титлата в Париж. Той започна и завърши първия сет с два от общо трите си пробива, а до края на мача записа още пет срещу само две загубени подавания.

Марин Чилич, поставен под номер 7 в схемата, игра само 11 минути повече за победата с 6:4, 6;2, 6:3 срещу германеца Филип Колшрайбер. Хърватинът затвори първия сет с пробив и не загуби нито един сервис гейм до края, а в следващия кръг ще се изправи срещу Флориан Майер - също от Германия. Той отстрани сърбина Виктор Троицки, който се оттегли с контузия след загуба с 1:6 в първия сет.

Най-сериозната изненада в Лондон поднесе непоставеният южноафриканец Кевин Андерсън, който отстрани 31-ия в схемата Фернандо Вердаско от Испания с 2:6, 7:6 (5), 7:6 (8), 6:3. Испанецът Роберто Баутиста, 18-и в схемата, пък се наложи с 6:3, 6:1, 6:2 срещу австриеца Андреас Хайдер-Маурер.

По-рано днес защитаващият титлата си от миналия сезон и лидер в схемата Анди Мъри се класира за втория след лесна победа с 6:1, 6:4, 6:2 срещу Александър Бублик.