Започна Държавното първенство по спортна гимнастика

Около 450 състезатели от над 20 клуба участват на Държавното първенство по спортна гимнастика във всички възрастови групи. Надпреварата в тренировъчната зала на комплекса "Арена Армеец" ще завърши на 24 юни, като мъжете и жените ще се състезават в петък и събота. Първите шампиони при най-малките вече бяха определени. При момичетата в отборната надпревара триумфира първият отбор на Левски-Спартак 08, а шампионка в индивидуалния многобой стана Диана Георгиева (Левски-Спартак 08). При момчетата най-добри бяха състезателите на първия тим на СГА Светкавица, а индивидуално шампион стана Давид Иванов (Левски-Спартак 08). При момчетата старша възраст до 10 години титлата взе ЦСКА, а победител в индивидуалното стана Здравко Добрев (ЦСКА).Други резултати:Юноши младша възраст - 10-12 г.1-во място Отборно - ГСК "ИКГ Ч.юнак", гр.Варна1-во място Многобой - Божидар Златанов - ГСК "ИКГ Че.юнак"- Момичета старша възраст - 8-10 г.1-во място Отборно - ГСК "Етър-Стил", гр. Велико Търново1-во място Многобой - Валентина Георгиева - ГСК "Левски Спартак 08"- Девойки младша възраст - 10-12 г.1-во място Отборно - ГСК "Левски Спартак 08", гр.София1-во място Многобой - Виктория Чакова - ГК "ЦСКА"