Носителят на Десетата: Невъзможно е да се опише усещането

Испанецът Рафаел Надал спечели за рекорден десети път титлата на "Ролан Гарос", след като на финала победи швейцареца Стан Варвинка с 6:2, 6:3, 6:1
. 31-годишният Надал беше изключително убедителен в Париж, като загуби едва 35 гейма в седемте си мача от турнира и остана само на три гейма от рекордна на шведа Бьорн Борг, който триумфира в Париж със само 32 загубени гейма през 1978 година. След успеха и 15-ата титла от Големия шлем испанецът ще се изкачи на второто място в световната ранглиста от утре. "Това е невероятна победа, тази десета титла е много специална. Много е емоционално. Невъзможно е да се опише усещането, неповторимо е. Нервите, адреналинът, когато играя на този корт, не чувствам никъде другаде. Това е най-важният турнир в кариерата ми. Печелил съм на доста места, но да победя отново тук е нещо по-различно, нещо изключително. Искам да благодаря на всички хора от щаба ми. Днес много мои близки бяха тук, за да ме подкрепят. Специални благодарности за чичо ми, който е с мен откакто съм на 3 години. Работили сме много заедно и без него нямаше да мога да спечеля всичките тези трофеи", коментира Надал, след като записа 79-ата си победа в 81 мача на "Ролан Гарос". Той поздрави и финалиста Вавринка, който не можа да спечели втора титла в Париж след 2015 година. "Последните няколко години бяха невероятни за теб. Съжалявам за днес, но ти имаше две страхотни седмици тук", обърна се испанецът към съперника.