Голям късмет покри "червените": ЦСКА 1948 влезе в Трета лига след невероятна драма (видео+галерия)

ЦСКА 1948 ще играе в Трета лига! Това стана факт след невероятна драма и победа със 7:6 след изпълнение на дузпи в директен бараж за класиране в по-горна група срещу Брацигово, който се игра в Самоков. Футболистите на Валентин Илиев имаха тотално надмощие над своя съперник през всичките 90 минути, но грешките им, най-вече в завършващата фаза, бяха твърде много и така се стигна до изпълнение на дузпи, тъй като по правилник в този двубой не са предвидени продължения. При 11-метровите удари ЦСКА 1948 направи пропуск още при първата дузпа, но после Десподов спаси веднъж и след първите пет изпълнения резултатът бе 4:4. Последваха по още два точни удара, за да се стигне до изпълнението на осмите дузпи. Тогава червените реализираха своята, а след това футболист на Брацигово стреля в напречната греда и така изпрати ЦСКА 1948 в Югозападната Трета лига. Срещата започна с натиск на символичните гости, които отправиха няколко удара чрез Атанасов, Герман Петров и Трендафилов, но те не затрудниха вратаря на Брацигово. В 18-ата минута ЦСКА 1948 можеше да открие резултата, но капитанът Калоян Стефанов не успя да преодолее Шеров. В 40-ата минута и Джамов пропусна да отбележи след удар с глава от 3-4 метра. През второто полувреме ЦСКА 1948 продължи да натиска, но футболистите на Валентин Илиев демонстрираха отчайващи спортно-технически качества и рядко връзваха дори два точни паса. Слабата им игра изпъкна най-вече, когато те стигаха до вратата на противника. Тогава топката им минаваше под краката или пък ударите им приличаха на всичко друго, но не и на изстрел на уважаващ себе си футболист.Така след 90 минути игра двата отбора прибегнаха до изпълнение на дузпи. При тях късметът бе на страната на ЦСКА 1948, който от сезон 2017/2018 спечели правото да се подвизава в Югозападната Трета лига.  БРАЦИГОВО - ЦСКА 1948 0:0 (6:7 след изпълнение на дузпи)БРАЦИГОВО: 12. Шеров, 2. Г. Петров, 2. Мишев, 4. П. Малинов, 5. Гр. Иванов, 6. В. Петров, 7. Пейо Малинов, 8. Батаклиев, 9. Асенов, 17. Трендафилов, 14. ШакадановЦСКА 1948: 66. Деспотов, 5. Ангелов, 3. Стоянов, 5. Петров, 15. Митев, 42. Джамов, 4. Димитров, 32. Спасов, 7. Трендафилов, 23. Атанасов, 11. Стефановснимки: Иван Йочев, Sportal.bg