Спас Делев спечели "българското" дерби в Полша

Българският национал Спас Делев изигра нов силен мач с екипа на Погон (Шчечин). Неговият отбор спечели с 2:1 гостуването на Рух (Хожув), където се подвизава бившият халф на Ботев (Пловдив) Милен Гамаков, който обаче в този сблъсък остана на резервната скамейка.Двубоят започна много по-добре за гостите, като още в 19-ата минута младият Давид Корт вкара в мрежата на Рух. Девет минути по-късно домакините изравниха. В автор на попадението се превърна Бартош Новак, който реализира първия си гол с екипа на тима. В герой за Погон се превърна бранителят Адам Фрачак, който донесе важните три точки за отбора на Делев. Националът игра до 89-ата минута, когато бе сменен от младия бранител Хуберт Матюния. С този успех играчите на Кажимиерж Москал събраха актив от 39 точки, като са само на две от гранда на полския футбол Висла (Краков).