ЦСКА-София изпусна много, но би 10 от Локо Пд - реферът с голяма издънка (видео)

ЦСКА-София изпусна куп положения, но в крайна сметка успя да надиграе с 2:1 Локомотив в Пловдив и по този начин записа втори пореден успех в плейофната фаза на първенството.Гостите поведоха с гол на Николай Бодуров в началото на двубоя, но Димо Бакалов изравни в 36-ата минута. Последваха няколко сериозни пропуска пред вратата на Локо за да дойде 71-ата минута, в която Густаво Кулма вкара победното попадение за своя отбор.Не без значение за развитието на мача бяха и отсъжданията на главния съдия Станислав Ставров. В 38-ата минута той показа директен червен картон на Умарбаев за спречкване с Давид Симао. В тази ситуация реферът прецени, че футболистът на домакините е ударил своя съперник и реши да го изгони, а на португалеца показа жълт картон. Само три минути по-късно Давид Симао извърши груб фаул срещу Дани Кики и трябваше да получи минимум жълт картон, но Ставров се усети, че това ще му е втори и му го спести.Иначе червените започнаха по-добре срещата и заслужено откриха резултата още в 11-ата минута. Тогава Кирил Десподов центрира от фаул, Бодуров стреля с глава, стражът на домакините Илко Пиргов не се намеси добре и топката влетя в неговата мрежа - 1:0 за ЦСКА-София.В 22-ата минута гостите за малко не удвоиха своята преднина. Тогава Бодуров отправи истински снаряд, който се удари в дясната греда, чукна се в плонжиралия вратар на Локо, но не влезе в мрежата му за втори път.Противно на футболната логика Локомотив успя да изравни в 36-ата минута. Централният бранител на червените Рафаел Перес допусна топката да му бъде отнета от Мартин Камбуров в центъра на терена. Таранът на смърфовете напредна и изведе брилянтно Димо Бакалов, който очи в очи с Китанов без проблем вкара за 1:1. След попадението Давид Симао и Умарбаев се сбутаха, за което реферът Станислав Ставров вдигна червен картон на футболиста на домакините и декорира в жълто този на гостите. Това вбеси пловдивчани, които се нахвърлиха на съдията, претендирайки, че именно Симао е провокирал своя съперник и той също е трябвало да бъде изгонен.В 41-ата минута Давид Симао извърши изключително грубо нарушение срещу Дани Кики, за което можеше да получи дори директен червен картон. Съдията обаче не му показа картон, тъй като при декорация и в жълто, португалецът също трябваше да напусне терена, защото три минути по-рано вече бе получил такъв.След първите 45 минути публиката на смърфовете изрази недоволството си от реферите с викове "Мафия!".Втората част започна с натиск на червените. В 52-ата минута след центриране топката достигна до непокрития Руи Педро, който опита прехвърлящ изстрел от малък ъгъл, но Пиргов изби в корнер.Пет минути по-късно пред гостите се откри нова добра възможност за гол, когато Манолев намери добре Руи Педро в наказателното поле на Локо, португалецът пробва да вкара с шпагат, но сантиметри го разделиха от целта. Секунди по-късно и Перес можеше да вкара, но отигра нескопосано едно добро положение и пропусна от 5-6 метра. В 68-ата минута и Меркадо пропусна, когато не уцели празната врата след удар с глава от 6-7 метра.Логичното се случи в 71-ата минута, когато ЦСКА-София вкара втори гол. Това стори Густаво Кулма, разписвайки се с шут извън границата на наказателното поле.До края на срещата гостите не допуснаха положения пред своята врата, в в даденото от рефера двеминутно продължение на срещата те поискаха да получат дузпа за нарешение на Виданов срещу резервата Кевин Меркадо, но Ставров вдигна жълт картон на нападателя за симулация.ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 1:20:1 Николай Бодуров 111:1 Димо Бакалов 361:2 Густаво Кулма 71ЛОКО (ПД): 1. Пиргов, 71. Крумов, 15. Везалов, 5. Виданов, 14. Горанов, 17. Траянов, 19. Велковски, 9. Кики, 11. Камбуров, 27. Бакалов, 39. УмарбаевЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 3. Недялков, 5. Перес, 6. Пинто, 8. Кубемба, 11. Манолев, 14. Бодуров, 17. Симао, 19. Десподов, 21. Руи Педро, 26. КулмаСтадион: "Локомотив", ПловдивСъдия: Станислав СтавревГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУКМИНУТА ПО МИНУТА снимка: Емона Цончева, Sportal.bg