Двете спорни ситуации: беше ли ощетен Локо Пд срещу ЦСКА-София? (видео)

Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 домакинството си на ЦСКА-София в мач от втория плейофен кръг на Първа лига. След срещата смърфовете изразиха сериозни претенции към съдийството, тъй като според тях с решенията си реферът Станислав Ставров сериозно ги е ощетил, помагайки на червените да вземат трите точки.

Основните претенции на пловдивчани са за две ситуации към края на първата част. При 1:1 в 38-ата минута Умарбаев от Локо и Давид Симао от ЦСКА-София се сбутаха в центъра на терена. Съдията прецени, че играчът на домакините е ударил без топка своя опонент и го изгони. Симао пък бе декориран в жълто за провокацията.

След срещата съотборникът на Умарбаев Дани Кики каза, че всъщност Симао първи е ударил неговия колега.

Три минути по-късно пък Локо претендираше за минимум втори жълт картон на Симао, който извърши груб фаул срещу Дани Кики, но Ставров отсъди само нарушение.

Ето видео от двете ситуации и всеки сам може да прецени дали Станислав Ставров е взел правилните решения в двете ситуации: