Издънката на Волфсбург не закъсня (видео)

След няколко добри мача през пролетта, Волфсбург отново разочарова. Отборът на Андрис Йонкер отстъпи с 0:1 на "Фолксваген Арена" от Фрайбург и остана на незавидната 13-та позиция в Бундеслигата. Флориан Нийденлехнер отбеляза единствения гол в 78-ата минута и донесе победата на гостите, които преди това на няколко пъти имаха късмет при опасни удари към вратата им.За "вълците" ситуацията преди този мач беше доста сложна. Отборът взе 8 точки от предишните си 4 срещи, но все още се намираше в опасна близост до зоната на изпадащите. Фрайбург стоеше стабилно в средата на класирането, но формата на тима спадна в последните седмици и очакванията бяха срещу Волфсбург защитата, която и без това е сред най-слабите в Бундеслигата, да има много проблеми.В началните минути Марио Гомес и Виейриня отправиха неточни удари към вратата, пазена от Александер Шволов. Въпреки игровото си превъзходство, домакините трудно стигаха до чисти положения. В 33-ата минута Винченцо Грифо не бе далеч от това да открие за Фрайбург, но Коен Кастеелс внимаваше.В самия край на полувремето пред Гомес се откри много добър шанс. Той се освободи около точката за дузпа, но с глава прати топката в аут. В началото на втората част Волфсбург натисна. Филип Волшайд и Виейриня отправиха опасни удари, но Фрайбург оцеля. Гостите рядко нападаха, но знаеха, че с напредване на времето "вълците" ще се открият и това ще създаде възможности за интересни контри. Така и стана. В 78-ата минута Флориан Нийдерлехнер стреля от границата на наказателното поле и изненада Кастеелс - 0:1.Домакините все пак можеха да се доберат до равенство, но резервата Борха Майорал пропиля чудесна възможност в 87-ата минута. Испанецът, който малко по-рано замени Виейриня, се озова на добра позиция, но стреля покрай дясната греда.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕ