Издънката на Волфсбург не закъсня (видео)

След няколко добри мача през пролетта, Волфсбург отново разочарова. Отборът на Андрис Йонкер отстъпи с 0:1 на "Фолксваген Арена" от Фрайбург и остана на незавидната 13-та позиция в Бундеслигата. Флориан Нийденлехнер отбеляза единствения гол в 78-ата минута и донесе победата на гостите, които преди това на няколко пъти имаха късмет при опасни удари към вратата им.

За "вълците" ситуацията преди този мач беше доста сложна. Отборът взе 8 точки от предишните си 4 срещи, но все още се намираше в опасна близост до зоната на изпадащите. Фрайбург стоеше стабилно в средата на класирането, но формата на тима спадна в последните седмици и очакванията бяха срещу Волфсбург защитата, която и без това е сред най-слабите в Бундеслигата, да има много проблеми.
В началните минути Марио Гомес и Виейриня отправиха неточни удари към вратата, пазена от Александер Шволов. Въпреки игровото си превъзходство, домакините трудно стигаха до чисти положения. В 33-ата минута Винченцо Грифо не бе далеч от това да открие за Фрайбург, но Коен Кастеелс внимаваше.

В самия край на полувремето пред Гомес се откри много добър шанс. Той се освободи около точката за дузпа, но с глава прати топката в аут.
В началото на втората част Волфсбург натисна. Филип Волшайд и Виейриня отправиха опасни удари, но Фрайбург оцеля. Гостите рядко нападаха, но знаеха, че с напредване на времето "вълците" ще се открият и това ще създаде възможности за интересни контри. Така и стана. В 78-ата минута Флориан Нийдерлехнер стреля от границата на наказателното поле и изненада Кастеелс - 0:1.

Домакините все пак можеха да се доберат до равенство, но резервата Борха Майорал пропиля чудесна възможност в 87-ата минута. Испанецът, който малко по-рано замени Виейриня, се озова на добра позиция, но стреля покрай дясната греда.