Марио Гомес заби хеттрик за 7 мин., но и това не стигна на Волфсбург (видео)

Марио Гомес заби експресен хеттрик за седем минути, с който Волфсбург обърна Байер (Леверкузен) от 0:2 до 3:2, но в крайна сметка домакините успяха да изравнят за крайното 3:3 в последния мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. "Аспирините" водеха уверено с 2:0 чак до 80-ата минута и доиграваха двубоя, когато централният нападател на Германия излезе на сцената и наниза три попадения, едното от които от дузпа. Това обаче не беше всичко, защото две минути след това Кай Хавертц все пак спаси Байер.

Победата беше от огромно значение и за двата отбора, които са в криза на резултати. Леверкузен е чак 11-и, докато "вълците" са още по-зле - само на точка от мястото, което праща на бараж за оставане в елита.

Волфсбург игра много по-силно през първото полувреме, но се прибра на почивка като изоставащ след точен изстрел на Карим Белараби (40'). После Кевин Фоланд (65') удвои, а малко след това гредата спря гостите.

Преломът, който като че ли никой не очакваше, започна в 80-ата минута с ювелирно изпълнение на Гомес с глава. След още три минути таранът пак се оказа непокрит - 2:2. Последва пробив на Якуб Блашчиковски и нарушение срещу него - наказателен удар, който също не се оказа проблем за Гомес.

Приказката обаче нямаше щастлив край за "вълците", защото те допуснаха изравняване, а в последните секунди Робин Кнохе дори спаси точката с решаваща намеса точно пред голлинията след удар на Роберто Хилберт.