Милуоки свали Бостън от върха (видео)

Милуоки свали Бостън от лидерската позиция на Източната конференция, побеждавайки за четвърти пореден мач далеч от дома. Бъкс сразиха Селтикс със 103:100, записвайки пети успех в последните си шест мача, като младата гвардия на Джейсън Кид отново изглеждаше доста впечатляващо на паркета.Гръцката звезда Янис Адетокумбо завърши като най-резултатен за победата на своя тим с 22 точки, 9 борби, 3 асистенции, 3 отнети топки и 3 чадъра. Крилото получи сериозна подкрепа от Крис Мидълтън (19 точки и 3/3 от тройката), Грег Монро (16 точки и 8 борби), както и набиращия все повече инерция като кандидат за “Новобранец на годината” Малкълм Брогдън, завърши с 16 точки, 9 асистенции и 4 борби.Именно Брогдън изигра основна роля, вкарвайки 6 точки в последните 3 минути, а това се оказа решаващо за крайния изход на срещата.Айзея Томас вкара 32 точки, а Ейвъри Брадли остана с 12 и 10 борби, а Селтикс загубиха след четири последователни успеха.Бъкс са с баланс от 39-36, а Бостън с 48-27.