Юве продължава защитата на купата след сладко отмъщение над Милан (видео)

Носителят на Купата на Италия Ювентус направи нова важна крачка към защитата на отличието си. Тази вечер "бианконерите" победиха с 2:1 големия си съперник Милан в двубой от 1/4-финала на надпреварата. За домакините това бе сладко отмъщение за загубиния финал за Суперкупата на Италия в края на 2016 година. Пауло Дибала в 10-ата и Миралем Пянич в 21-ата минута дадоха преднина от два гола на торинци, а Карлос Бака върна интригата в 53-ата минута, но силите на гостите не стигнаха за повече. Причина за това бе и червеният картон, който Мануел Локатели си изкара в 55-ата минута и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.Ювентус бе пълен господар през първото полувреме. Още от самото начало домакините действаха по-активно и в 10-ата минута стигнаха и до откриване на резултата. Тогава Квадво Асамоа центрира от лявото крило, Хуан Куадрадо технично с пета продължи топката за Пауло Дибала, който изскочи очи в очи с вратаря и отбеляза за 1:0.След това в 16-ата минута отново Асамоа отправи хубаво центриране за Куадрадо в наказателното поле, но ударът на колумбиеца бе блокиран. В 21-ата минута Асамоа изработи фаул пред наказателното поле, а Миралем Пянич с прекрасен изстрел заби топката неспасяемо в мрежата за 2:0.Ювентус вкара и трети гол във вратата на Джанлуиджи Донарума, но той не бе зачетен. В 29-ата минута първо Гонсало Игуаин стреля опасно, вратарят изби, а Сами Кедира довкара отблизо, но германецът бе в засада и попадението не бе зачетено.Играчите на Милан изглеждаха объркани и почти нищо в играта им не се получаваше през тази първа част. Едва в 43-ата минута те стигнаха до някакво положение в наказателното поле на съперника, когато след едно разбъркване Карлос Бака опита удар с гръб към вратата, но не му се получи особено сполучливо.Втората част започна с коварно центриране на Куадрадо, което затрудни Донарума, но той показа бдителност и изби. В 53-ата минута обаче почти от нищото Милан върна един гол. "Росонерите" организираха бърза атака и Андреа Бертолачи получи на скорост в наказателното поле. Защитник успя да избие топката, но тя попадна в краката на Бака, който с прекрасен удар от воле успя да вкара за 2:1.Радостта на гостите обаче бързо бе прекършена. В 55-ата минута Мануел Локатели извърши груб фаул в средата на терена и получи втори жълт и червен картон.Така Юве бързо си върна инициатимата и зареди нови атаки към Донарума. В 58-ата минута Марио Манджукич отправи опасен удар с глава покрай вратата. Две минути след това Куадрадо отново центрира за хърватина, който отново от прекрасна позиция не успя да отбележи.В 70-ата минута и Милан имаше добра възможност. Играчите на Винченцо Монтела опитаха заучено разиграване от фаул и Юрай Куцка стреля силно, но Нето бе на мястото си и спаси.В 75-ата минута Юве организира добра атака и Кедира получи на стрелкова позиция, но ударът му се спря в тялото на Алекс Сандро.В 81-ата минута дебют за Милан направи Жерард Деулофеу, който се появи на мястото на Карлос Бака. В следващата минута обаче домакините организираха страхотна атака, Куадрадо намери Игуаин в наказателното поле, но ударът му от воле бе спасен от Донарума.В крайна сметка Ювентус бе по-добрият тим в този мач и заслужено продължава напред. На 1/2-финал "старата госпожа" ще играе срещу Наполи, като там победителят се определя в две срещи.Ювентус - Милан 2:11:0 Дибала (10)2:0 Пянич (21)2:1 Бака (53)ЮВЕ: Нето, Бардзали, Ругани, Бонучи, Асамоа, Пянич, Кедира, Куадрадо, Манджукич, Дибала (Сандро 67), ИгуаинМИЛАН: Донарума, Антонели, Романьоли, Сапата, Абате (Пашалич 64), Бертолачи (Хонда 90), Локатели, Куцка, Бонавентура, Сусо, Бака (Деулофеу 81)МИНУТА ПО МИНУТА