Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Юве продължава защитата на купата след сладко отмъщение над Милан (видео)

Носителят на Купата на Италия Ювентус направи нова важна крачка към защитата на отличието си. Тази вечер "бианконерите" победиха с 2:1 големия си съперник Милан в двубой от 1/4-финала на надпреварата. За домакините това бе сладко отмъщение за загубиния финал за Суперкупата на Италия в края на 2016 година. Пауло Дибала в 10-ата и Миралем Пянич в 21-ата минута дадоха преднина от два гола на торинци, а Карлос Бака върна интригата в 53-ата минута, но силите на гостите не стигнаха за повече. Причина за това бе и червеният картон, който Мануел Локатели си изкара в 55-ата минута и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Ювентус бе пълен господар през първото полувреме. Още от самото начало домакините действаха по-активно и в 10-ата минута стигнаха и до откриване на резултата. Тогава Квадво Асамоа центрира от лявото крило, Хуан Куадрадо технично с пета продължи топката за Пауло Дибала, който изскочи очи в очи с вратаря и отбеляза за 1:0.

След това в 16-ата минута отново Асамоа отправи хубаво центриране за Куадрадо в наказателното поле, но ударът на колумбиеца бе блокиран. В 21-ата минута Асамоа изработи фаул пред наказателното поле, а Миралем Пянич с прекрасен изстрел заби топката неспасяемо в мрежата за 2:0.

Ювентус вкара и трети гол във вратата на Джанлуиджи Донарума, но той не бе зачетен. В 29-ата минута първо Гонсало Игуаин стреля опасно, вратарят изби, а Сами Кедира довкара отблизо, но германецът бе в засада и попадението не бе зачетено.

Играчите на Милан изглеждаха объркани и почти нищо в играта им не се получаваше през тази първа част. Едва в 43-ата минута те стигнаха до някакво положение в наказателното поле на съперника, когато след едно разбъркване Карлос Бака опита удар с гръб към вратата, но не му се получи особено сполучливо.

Втората част започна с коварно центриране на Куадрадо, което затрудни Донарума, но той показа бдителност и изби. В 53-ата минута обаче почти от нищото Милан върна един гол. "Росонерите" организираха бърза атака и Андреа Бертолачи получи на скорост в наказателното поле. Защитник успя да избие топката, но тя попадна в краката на Бака, който с прекрасен удар от воле успя да вкара за 2:1.

Радостта на гостите обаче бързо бе прекършена. В 55-ата минута Мануел Локатели извърши груб фаул в средата на терена и получи втори жълт и червен картон.

Така Юве бързо си върна инициатимата и зареди нови атаки към Донарума. В 58-ата минута Марио Манджукич отправи опасен удар с глава покрай вратата. Две минути след това Куадрадо отново центрира за хърватина, който отново от прекрасна позиция не успя да отбележи.

В 70-ата минута и Милан имаше добра възможност. Играчите на Винченцо Монтела опитаха заучено разиграване от фаул и Юрай Куцка стреля силно, но Нето бе на мястото си и спаси.

В 75-ата минута Юве организира добра атака и Кедира получи на стрелкова позиция, но ударът му се спря в тялото на Алекс Сандро.

В 81-ата минута дебют за Милан направи Жерард Деулофеу, който се появи на мястото на Карлос Бака. В следващата минута обаче домакините организираха страхотна атака, Куадрадо намери Игуаин в наказателното поле, но ударът му от воле бе спасен от Донарума.

В крайна сметка Ювентус бе по-добрият тим в този мач и заслужено продължава напред. На 1/2-финал "старата госпожа" ще играе срещу Наполи, като там победителят се определя в две срещи.

Ювентус - Милан 2:1
1:0 Дибала (10)
2:0 Пянич (21)
2:1 Бака (53)

ЮВЕ: Нето, Бардзали, Ругани, Бонучи, Асамоа, Пянич, Кедира, Куадрадо, Манджукич, Дибала (Сандро 67), Игуаин

МИЛАН: Донарума, Антонели, Романьоли, Сапата, Абате (Пашалич 64), Бертолачи (Хонда 90), Локатели, Куцка, Бонавентура, Сусо, Бака (Деулофеу 81)