Финалистът Айнтрахт (Фр) стигна четвъртфиналите по обиколния път

Финалистът от последното издание на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) едва се справи със слабака от Втора Бундеслига Хайденхайм в среща от осминафиналите. Тимът от елита надделя с 2:1 като гост след продължения, след като в редовното време двете нули не бяха променени. Френският нападател Себастиен Алер заби важния гол в 109-ата минута. Така Айнтрахт се присъединява към Байерн (Мюнхен), Шалке 04, Падерборн 07, Вердер (Бремен), Байер (Леверкузен), Волфсбург и Майнц 05, които също продължават към четвъртфиналите.

Гостите от Франкфурт не подцениха сблъсъка, но се изпотиха доста. В 17-ата минута съдиите не зачетоха гол на домакините заради много спорна ситуация за засада. Тимът на Нико Ковач имаше изразено превъзходство преди почивката, но по-големите опасности бяха пред вратата на Лукас Храдецки. Елитният тим продължи да натиска, но 90 минути не стигнаха за победа и срещата влезе в продължения. В петата минута на първото от тях Мият Гачинович получи хубав пас от Мариус Волф и вкара, но веднага след подновяването на играта домакините изравниха чрез Марк Шнатерер. Айнтрахт се докопа до скъпоценното попадение чак в 109-ата минута чрез Себастиен Алер.

ХАЙДЕНХАЙМ - АЙНТРАХТ (Фр) 1:2

0:1 Гачинович (95) 1:1 Шнатерер (96) 1:2 Алер (109) СТАТИСТИКА И МИНУТА ПО МИНУТА