Томова срещу финалистка от "Ролан Гарос" в Дубай

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Дубай, който е с награден фонд 100 000 долара и гостоприемство. Първата ракета на България елиминира поставената под №4 Катерина Козлова (Украйна) със 7:6(6), 5:4 и отказване на съперничката.В първата част двете тенисистки си размениха по четири пробива за да се стигне да тайбрек. В него Томова успя да заличи пасив от 2:5 и 5:6 за да спечели с 8:6 точки за 63 минути игра. Втората част започна великолепно за Виктория, която поведе с 3:0 след два пробива. Козлова, която е №87 в света успя да изравни резултата до 3:3. Последва размяна на нови пробиви за 5:4 в полза на Томова.  При този резултат украинката се предаде и не довърши мача.За място на полуфиналите Виктория Томова ще премери сили с италианката Сара Ерани, която игра финал на “Ролан Гарос” през 2012 година.За класирането си на четвъртфинал Томова заработи 28 точки за световната ранглиста.