Шалке 04 се приближава до лидерите след рутинен успех над Майнц 05

Отборът на Шалке 04 записа нова победа в актива си в Бундеслигата, след като надигра с 2:0 Майнц 05 в първия мач от 8-ия кръг. "Кралскосините" стигнаха до трите точки без много усилия в мач с доста постно представяне и от двата тима. Леон Горетцка откри резултата в 13-ата минута, а Гуидо Бургщалер бе автор на втория гол в 74-ата минута.Първото полувреме бе доста скучно и почти без положения пред двете врати. Въпреки това Шалке 04 взе преднина в мача с първата си по-добра атака. В 13-ата минута Бургщалер изведе перфектно Горецка, който технично прехвърли вратаря за 1:0.След това в 38-ата минута далечен удар на Амин Арит мина до гредата, а в 44-ата минута Майнц отправи първия си точен удар чрез Дани Латца, който обаче въобще не затрудни вратаря Ралф Феерман.Втората част бе една идея по-интересна. В 61-ата минута Франко ди Санто се измъкна на стрелкова позиция, но ударът му бе в тялото на вратаря. След това в 67-ата минута Бургщалер удари греда за домакините.В 74-ата минута Шалке успя да удвои преднината си. След центриране от корнер Налдо стреля силно с глава, вратарят Рене Адлер спаси, но там добра позиция бе заел Бургщалер, който отблизо вкара за 2:0.В 77-ата минута домакините бяха близо и до трети гол. Йевген Коноплянка открадна една топка пред наказателното поле и веднага стреля, но прати кълбото встрани от вратата.В 81-ата минута Майнц пропусна едно от най-добрите си положения. Йошинори Муто центрира отлично за Кенан Кодро, който опита да стреля с глава с плонж, но не успя да намери топката добре и пропусна да намали изоставането на своя тим.Така Шалке записа важна победа, с която събра актив от 16 точки и излезе на 4-ата позиция, като е с равен точков актив с третия РБ Лайпциг. Майнц пък се намира на 11-ото място в класирането с актив от 10 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ