Майнц 05 и Айнтрахт не се победиха (видео)

С равенство 1:1 между Майнц 05 и Айнтрахт в регионалното дерби стартира 10-ия кръг на Бундеслигата.
Поделените точки подпомогнаха и двата тима леко да прогресират в класирането. Домакините вече са 11-и със 11 точки, докато гостите стигнаха до седмото място с актив от 15.

Първи до гол стигнаха гостите от Франкфурт, след като в 37-ата минута бранителят на Майнц Бел си наниза втоголо. Малко след почивката Айнтрахт пропусна да удвои, след като останал очи в очи с Робин Центнер нападателят Анте Рабич стреля право в тялотото.

Все пак Майнц 05 се добра до равенството около 20 минути преди края, когато влезлият като резерва 20-годишен Суат Сердар (на снимката) вкара ефектно попадение.