Треньорът на Миньор (Перник) подаде оставка

Старши треньорът на Миньор Данаил Бачков подаде оставка минути след загубата от Елин Пелин с 0:1, съобщава официалния сайт на клуба.  „Чуковете“ повториха под индиго представянето си в Разлог и пропуснаха възможността да се приближат към челните места. Само 5-ма привърженици видяха поредния резил в „жълто-черно“.Срещата започна с по-активна игра на гостите и още в 1-та минута Ризов пропусна да открие резултата. В 22-та минута вратарят на домакините извади удар на Антон Киров, а при последвалия корнер Гогов би на сантиметри покрай вратата.Проблемите в Миньор проличаха между 30-та и 40-та минути, когато домакините изпълниха 4 последователни корнера, довели до паника в наказателното поле на перничани.В самия край на полувремето шут на Любо Христов като по чудо не попадна във вратата на домакините.През втората част футболистите на Миньор бяха неузнаваеми. Перничани трудно връзваха играта и дадоха шанс на съперника си да повярва, че може да бие. Нещо повече в 64-та минута след пробив отляво Иван Зайков успя да шутира, а рикуширалата от крака на Любо Илиев топка изписа странна парабола и попадна в мрежата зад Леонтиев.До края „чуковете“ така и не успяха да отвърнат на удара и записаха срамна загуба.В следващия кръг Миньор приема Вихрен и само от поведението на футболистите на трена ще зависи дали оставката на Данаил Бачков ще бъде приета.