Израел излъга Германия за първа победа на Евробаскет 2017

Отборът на Израел записа първа победа на Евробаскет 2017, след като тази вечер се наложи над Германия с 82:80 (23:18; 20:25; 14:26; 25:11) в двубой от група В, който се игра в зала „Тел Авив Арена“.

Ричард Хауел бе над всички в селекцията на победителите – 23 точки и 9 борби, Омри Каспи записа „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 11 борби, а Гай Пнини завърши с 15 точки.

Денис Шрьодер изнесе пореден силен двубой за германците – 20 точки и 7 асистенции, а Даниел Тайс приключи с двойни показатели – 15 точки и 15 борби.

Израел поведе с пет точки след първите десет минути – 23:18, но през втория период германнците използваха по-добре шансовете си и стигнаха до равенството – 43:43 на почивката.

Третата четвърт отново бе за бундестима, но в заключителните десет минути баскетболистите на Израел подобриха значително играта си, като взеха последния период с 25:11 и по този начин си подсигуриха и крайния успех – 82:80.

Въпреки победата, Израел остава на последното място във временното класиране на група В, докато Германия заема 2-а позиция.