Испански голове върнаха вкуса на победата на "Стамфорд Бридж" (видео)

Челси постигна втори пореден успех  и същевременно нанесе първа загуба на Евертън от началото на сезона, след като шампионите победиха "карамелите" с 2:0 на "Стамфорд Бридж". Испанците в селекцията на Антонио Конте се развихриха преди почивката. Сеск Фабрегас (27') откри резултата след асистенция на Алваро Мората, а след това нападателят се разписа сам в 40-ата минута. Този път головото подаване бе на друг на испанец - Сесар Аспиликуета.Фабрегас и Педро Родригес се завърнаха сред титулярите на Антонио Конте. Андреас Кристенсен и Тиемуе Бакайоко пък баха оставени на скамейката за началото. Най-новото попълнение на Евертън - Гилфи Сигурдсон, стартира за първи като титуляр за "карамелите" в двубой от Премиър лийг. Сандро също започна, а Доминик Калвърт-Люин бе оставен на скамейката за началото. Морган Шнайдерлин пропусна двубоя заради наказание. Челси заслужено взе аванс в 26-ата минута. Домакините изпълниха бързо фаул, Фабрегас комбинира с Вилиан, който му върна. Впоследствие Сеск направи добро двойно с Мората, след което насочи топката с външен валц към далечния ъгъл, вкарвайки техничен гол. Доминацията на домакините продължи и пет минути преди почивката Алваро Мората удвои, след като засече с глава меко центриране на Сесар Аспиликуета. Пикфорд не успя да излезе достатъчно, за да изпревари нападателя, и извади топката от вратата си за втори път. Останаха сериозни съмнения обаче дали бившият нападател на Реал не беше в положение на засада при подаването към негоГостите не предложиха нищо интересно в атака преди почивката.В началото на второто полувреме "карамелите" най-сетне организираха една по-опасна атака, но финалният изстрел на Сандро рикошира в Рюдигер и излезе в корнер.В 59-ата минута Педро пропусна да отбележи трети испански гол, след като отне от Сандро пред наказателното поле на гостите и стреля, но встрани от целта. Малко по-късно Моузес пропиля нова добра ситуация, нанасяйки удар право в ръцете на Пикфорд.Към края Евертън опита някакъв натиск, но първо Уилямс стреля неточно с глава, а след това Куртоа спаси опасен удар на Идриса Гай.СТАТИСТИКА ТУК!