Аустрия (Виена) си тръгна с победа от Хърватия

Отборът на Аустрия (Виена) победи с 2:1 Осиек в гостуването си в Хърватия в първи мач между двата тима от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Това е изключително ценна турнирна победа като гост за австирйския тим, който може да гледа с оптимизъм към реванша.Началото на мача не предвещаваше подобно развитие. Осиек взе ранна преднина, като още в 15-ата минута Музафер Еюпи бе изведен на скорост и с удар по земя вкара за 1:0.След това хърватите имаха чудесен шанс да удвоят. Те спечелиха дузпа в 20-ата минута, но Борна Баришич пропусна от бялата точка.Това даде импулс в играта на гостите и в 26-ата минута те успяха да изравнят резултата с попадение на Моншайн отблизо.През втората част Аустрия успя да направи и пълен обрат. В 60-ата минута Рафаел Холцхоузер с прекрасен удар от фаул препарира вратаря за крайното 1:2.МИНУТА ПО МИНУТА