Резултати и голмайстори от плейофите за влизане в Шампионската лига

Тази вечер се изиграха нови 5 мача от плейофите за влизане в мечтаните групи на Шампионската лига. Воденият от Станимир Стоилов Астана претърпя тежко поражение с 0:5 от Селтик и на практика се прости с надеждите си за попадене сред най-добрите 32 отбора на континента. Наполи победи с 2:0 Ница и взе добър аванс преди реванша във Франция. Точни за тима на Маурисио Сари бяха Дрис Мертенс и Жоржиньо (от дузпа). Гостите пък получиха два червени картона в края на двубоя.Олимпиакос направи обрат срещу Риека и се наложи с 2:1 след гол в последната минута. Със същия резултат Апоел (Беер Шева), който елиминира Лудогорец в предишния кръг, се наложи над Марибор.Голяма крачка към групите направи Севиля. Андалусийци спечелиха с 2:1 при гостуването си на Истанбул ББ.Олимпиакос - Риека 2:10:1 Хебер (42)1:1 Одиджа-Офое (66)2:1 Ромао (90)МИНУТА ПО МИНУТА Селтик - Астана 5:01:0 Постников (32) авт.2:0 Синклер (42)3:0 Синклер (60)4:0 Форест (79)5:0 Грифитс (88)МИНУТА ПО МИНУТА Апоел (Беер Шева) - Марибор 2:10:1 Тавареш (10)1:1 Нвакаеме (12)2:1 Цедек (45) д.МИНУТА ПО МИНУТАИстанбул ББ - Севиля 1:20:1 Ескудеро (16)1:1 Елиа (64)1:2 Бен Йедер (84)МИНУТА ПО МИНУТАНаполи - Ница 2:01:0 Мертенс (13)2:0 Жоржиньо (70) д.МИНУТА ПО МИНУТА