Голеада в Питер, Зенит е едноличен лидер (видео)

Фаворитът за титлата в Русия Зенит оглави еднолично класирането след разгромна победа с 4:0 над Ахмат. Леандро Паредес, Александър Кокорин, Далер Кузяев и Юрий Жирков бяха точни за отбора на Роберто Манчини, който вече има 16 точки и се възползва от загубата на Локомотив (Москва) по-рано днес, за да дръпне с 3 точки на върха в таблицата.Зенит не можа да победи Урал в междинния кръг и остана много далеч от играта, която показа при разгрома с 5:1 над шампиона Спартак (Москва). Днес обаче питерци не оставиха никакви шансове на своя съперник, а голямо влияние върху развоя на срещата оказа и червеният картон на Ризван Уциев от гостите още в средата на първото полувреме. Ахмат стартира сезона с три поредни победи, но набързо нареди три поражения и доброто начало вече е забравено. Съставът на Олег Кононов се държа достойно на "Санкт Петербург Арена" до изгонването на Уциев, след което развя бялото знаме.Лео Жаба от Ахмат получи шанс да изведе тима си напред в резултата още в началото, но се забви с обработването на топката и Денис Терентиев го блокира. Зенит постепенно се настани в противниковата половина, но поведе без да създаде чисто положение. В 28-ата минута Паредес стреля от фаул в стената, но защитниците в бяло не изчистиха добре и аржентинецът разстреля Виталий Гудиев от въздуха.Веднага след подновяването на играта капитанът на Ахмат Уциев, който малко по-рано получи жълт картон за разправия с Доменико Кришито, фаулира грубо италианеца и реферът Игор Федотов го изгони. В края на полувремето Лео Жаба още веднъж действа колебливо в наказателното поле и позволи на Бранислав Иванович да внесе спокойствие пред вратата на Зенит.Домакините решиха всичко в своя полза в 51-ата минута, когато Гудиев изби удар на Кокорин, но с малко късмет нападателят вкара при добавката. По този начин руският национал продължи серията си с гол или асистенция във всеки от мачовете от началото на кампанията.До края за Зенит беше лесно. В 68-ата минута удар на Себастиан Дриуси беше спасен, но топката попадна в Кузяев, който покачи на 3:0. В заключителната част на мача перфектен пас на Кокорин намери на далечната греда резервата Жирков и той с прецизен изстрел довърши гостите.В следващия кръг Зенит гостува на Амкар, а Ахмат приема Арсенал (Тула).МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА