Болоня изхвърча за Купата на Италия

Елитният Болоня приключи в третия кръг участието си в турнира за Купата на Италия, след като претърпя шокираща домакинска загуба с 0:3 от Читадела. Двубоят за тима на треньора Роберто Донадони започна кошмарно, след като Симоне Верди беше изгонен още в петата минута. Четвърт час по-късно гостите откриха чрез Коуаме, а малко преди почивката покачиха на 2:0 чрез Паса. През второто полувреме Литери оформи крайното 3:0. Следващият съперник на Читадела ще бъде СПАЛ 2013, който надигра с 1:0 Ренате.Всички резултати от изиграните досега срещи от третия кръг:Торино - Трапани 7:1Беневенто - Перуджа 0:4Бреша - Пескара 1:3Карпи - Салернитана 3:3 след продължения, Карпи печели след дузпиПорденоне Калчо - Лече 3:2Киево Верона - Асколи Пичио ФК 1898 2:1Кротоне - Пиаченца 2:1Сампдория - Фоджа 3:0Сасуоло - Специя 2:0Удинезе - Фрозиноне 3:2Бари - Кремонезе 2:1Каляри - Палермо 1:1 след продължения, 5:3 при дузпите за КаляриДвойки за четвъртия кръг на 29 ноември

Дженоа или Чезена - КротонеТорино - КарпиСасуоло - БариУдинезе - ПеруджаКиево - Верона или АвелиноКаляри - ПорденонеСампдория - ПескараЧитадела - СПАЛ