Байерн пак стана за резил на "Алианц Арена"

Отборът на Байерн (Мюнхен) остана на последно място на домашния си турнир Audi Cup, след като загуби с 0:2 от Наполи в двубой за третото място. Вчера момчетата на Карло Анчелоти претърпяха крах от Ливърпул, а днес отново не успяха да вкарат гол пред собствената публика. Калиду Калигули (14) и Емануеле Джакерини (55) се разписаха в полза на италианския тим.Логично двамата треньори направиха множество промени в сравнение с вчерашните си мачове. 18-годишният Мануел Винцхаймер поведе баварското нападение, подкрепян от Кингсли Коман, Артуро Видал и Тимъти Тилман. 17-годишният Ларс Май и новото попълнение Никлас Зюле оформиха центъра на отбраната. Маурицио Сари заложи на обиграните Лоренцо Инсиние, Дрис Мертенс, Хосе Кайехон и Марек Хамшик. В 11-ата минута Хамшик беше изведен сам срещу Фрюхтел, преодоля вратаря, но Фрюхтел добре подсигури и изчисти в корнер. В 13-ата Видал получи топка в наказателното поле и шутира - в ръцете на вратаря. Минута по-късно италианците откриха резултата. Фрюхтел не успя да улови топката, а притичалият Кулибали отбеляза от два метра. Тимът на Карло Анчелоти заложи на постепенни нападения, но рядко стигаше до сериозни опасности. В 24-ата Винцхаймер шутира ниско към близкия ъгъл, но стражът се протегна и изби.В 55-ата италианците нанизаха и второ попадение. Емануеле Джакерини получи топка от Кайехон и от точката на дузпата насочи към десния ъгъл на Фрюхтел - 2:0. В средата на полувремето Франк Рибери се появи в опит за обрат. Атаките на мюнхенци обаче продължиха да се лесноразгадаеми. Контрите на италианския тим пък вещаеха опасности. В 82-ата резервата Аркадиуш Милик стреля много близо до целта от пряк свободен удар. Така Наполи се нареди на трета позиция в приятелския турнир в Мюнхен. Ливърпул и Атлетико Мадрид ще спорят за трофея.СЪСТАВИТЕ И МИНУТА ПО МИНУТА