Гаф с новата технология при първия гол на Байерн

Първият гол на Байерн (Мюнхен) в снощния сблъсък с Борусия (Дортмунд) за Суперкупата на Германия може и да е бил нередовен. За това намекнаха от местните Футболен съюз и Лига.

В 18-ата минута Йошуа Кимих получи пас на дясното крило, след което подаде към Роберт Левандовски и той реализира за 1:1. Страничният съдия не вдига флага за засада при подаването към Кимих, но останаха съмнения, че такава е имало. В тази връзка главният съдия Тобиас Щийлер нареди спорната ситуация да бъде разгледана чрез новата видеотехнология, при която в отделна стаичка трима души наблюдават всичко на няколко камери, анализират от повторенията и подават информация на арбитъра чрез аудиовръзка. Оказа се обаче, че заради технически проблем въпросните трима души не са имало достъп до запис на ситуацията. В този случай се наложи самият Щийлер да гледа положението на запис край терена, но не от всички възможни камери. Това ограничи възможността му за преценка. В крайна сметка главният рефер отсъди, че засада няма и призна гола.

Финалът беше спечелен от Байерн след дузпи, след като редовните 90 минути завършиха при 2:2. И второто изравнително попадение на баварците беше гледано на запис, но тогава технологията вече беше в изправност и беше преценено, че и то е било редовно.