Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 1:0

Наполи се скъса да изпуска срещу Борнемут

Отборът на Наполи завърши 2:2 при гостуването си на Борнемут в контрола между двата тима. Играчите на Маурицио Сари бяха пълни господари на терена, като пропуснаха десет положения, а накрая рискуваха и да загубят проверката, след като стража Артур Боруц бе блестящ.
След няколко пропуска на Хосе Кайехон, Лоренцо Инсиние и Дрис Мертенс, последният даде аванс на "сините". Голът бе малко случаен, тъй като Инсиние стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в белгиеца, след което спря в мрежата.

Италианците продължиха да създават положения, но през второто полувреме Беник Афобе изравни, след като този път късметът бе на страната на англичаните.

Рикошет в защитник на гостите прати топка на главата на Афобе, който от един метър бе точен. Малко по-късно Борнебут стигна до пълен обрат. Този път точен бе Саймън Франсис, който се възползва от грешка в защитата, преодоля вратаря и вкара за 2:1.

Положенията бяха пред вратата на Боруц, но головете паднаха в мрежата на Рейна. Полският вратар продължи с отличните си спасявания, но в 84-ата минута Пьотр Желински изравни с точен изстрел от 17 метра.

Наполи пък продължава да се готви за мачовете с Ница от плеойофа на Шампионската лига.