България започна със страхотна победа на Европейското за девойки

Националният отбор на България за девойки до 17 години започна със страхотна победа на Европейското първенство по хандбал в Скопие (Македония). Момичетата на селекционера Николай Начев направиха страхотен обрат и се наложиха над връстничките си от Израел с 29:27 (10:14) в първия си мач от Група В на шампионата на Стария континент, игран този следобед в зала "Кале".Утре (2 август) българските състезателки ще изиграят втората си среща в групата срещу отбора на Исландия, който вчера стартира с драматична загуба от Косово с 25:26, а днес почива. Мачът е от 20,00 часа българско време. За тимът на Израел това бе второ поражение след вчерашното 24:28 от Словения, а утре играят срещу Косово.Тимът на Израел напълно контролираше играта през първото полувреме, като се оттегли на почивката с три гола преднина - 14:10. В началото на втората част резултатът стана 15:10, след което проблемите за израелките започнаха. Последваха 6 последователни попадения за младите български "лъвици", които поведоха за първи път в срещата при 16:15. Двубоят продължи равностойно и гол за гол. Две минути преди края резултатът беше 27:27, но в крайна сметка България се поздрави с победата след 29:27.Най-резултатна за българския тим бе Мадлен Тодорова с 6 гола за победата. Мария Маслева и Кристияна Караманлиева добавиха по 5 попадения, като Маслева бе определена и за най-полезен състезател на мача. За израелките Мор Шаул заби 11 гола, но и нейните усилия не бяха достатъчн за успех."Като цяло изиграхме добър мач, но за да бъдем честни, очакванията ни бяха по-високи. Вероятно смятахме, че съперника ни ще бъде по-слаб, но на игрището нещата изглеждат различно", сподели Мария Маслева след края на мача.