Слоун Стивънс продължава напред, Плишкова отпадна

Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис Слоун Стивънс се класира за третия кръг за турнира на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,7 милиона евро. Поставената под номер 9 американка победи Кая Канепи (Естония) с 6:0, 5:7, 6:4. В спор за място на четвъртфиналите Стивънс ще играе срещу седмата в схемата Каролин Гарсия (Франция), която надделя над Тимеа Бабош (Унгария) с 6:3, 6:4. Номер 6 Каролина Плишкова отпадна във втория кръг след загуба от Мария Сакари (Гърция) с 6:3, 3:6, 5:7 за 2:21 часа в оспорван мач. Чехкинята беше изключително ядосана след мача и удари ракетата си в стола на съдията. Причината бе отсъждане, което бе решително за крайния изход. При 5:5 и сервис на Плишкова тя завърши една топка, която попадна от вътрешната страна на линията, но бе отсъдена в аут. След дълго оспорване от страна на Каролина решението отстана, а това означаваше възможност за пробив. Сакари спечели следващата точка и пробив, а в следващия гейм сложи край на мача.

Дария Касаткина (Русия) победи Даниел Колинс (САЩ) с 6:2, 6:3, а Анет Контавейт (Естония) елиминира рускинята Светлана Кузнецова със 7:5, 7:5. Йохана Конта (Великобритания) също продължава напред след успех над Су-Вей Сие (Тайван) с 6:0, 6:4.

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) се класира за третия кръг по-рано днес.

Миналогодишната вицешампионка разгроми японката Наоми Осака с 6:1, 6:0. Следващата съперничка на румънката ще бъде номер 13 Медисън Кийс (САЩ), която елиминира Дона Векич (Хърватия) със 7:6(2), 7:6(0) след близо два часа игра.