АЕК (Атина) докосва титлата в гръцкото първенство след победа

АЕК (Атина) се наложи с 2:0 над Левадиакос и докосва титлата в гръцкото първенство. И двата гола вкара Тасос Басакетас, като откри резултата в 12-ата минута от дузпа, а в 33-ата добави още едно попадение с удар извън наказателното поле. АЕК се стреми да спечели първа шампионска титла от 24 години насам, но трябва да изчака решението на Апелативната комисия на федерацията по жалбата на ПАОК.В момента два кръга преди края АЕК води с 63 точки, пред ПАОК с 61. Преди седмица обаче Дисциплинарната комисия отне три точки от ПАОК и присъди служебна победа за АЕК заради инцидента по време на дербито на двата отбора, когато президентът на черно-белите Иван Савидис нахлу на терена с пистолет на кръста.Ако жалбата не бъде приета и решението остане, то два кръга преди края АЕК ще има 66 точки, а ПАОК- 58. Тимът от Солун в този кръг обърна съседите от Ксанти с 2:1, след като изоставаше с 0:1 до почивката. Разписаха се Диего Бисесуар в 58-ата минута и Евтимиос Кулурис в 85-ата.Аполон Смирна се спаси от изпадане, след като победи с 1:0 миналогодишния шампион Олимпиакос. При това положение от Суперлигата изпадат Керкира и Платаниас, а Олимпиакос е на 3-о място с 54 точки.