България записа първа победа на Световното по хокей до 18 години

Националният отбор на България за юноши до 18 години постигна първа победа на световното първенство по хокей на лед в Дивизия III A, което се провежда в Ерзурум (Турция). В среща от четвъртия кръг българският отбор се наложи над връстници от Израел с 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) и поне временно се изкачи на четвърто място в класирането с 4 точки - точка повече от съставите на Турция и Тайван, които разделят петата позиция. След безголова първа част резултатът бе открит от Чен Задик в петата минута на втория период. Още преди края на втората част обаче българите сътвориха пълен обрат с попадения на Тарек Абди и Константин Рангелов. Последното попадение в мача бе дело на Марио Атанасов, който се разписа за 3:1 пет минути преди края на срещата. Много силен мач на вратата на България направи Иван Стойнов, който спаси 34 шайби. В събота е последният кръг на първенството, като българският тим ще играе с домакините от Турция. Победа или равенство ще гарантира оставането на "лъвовете" в дивизията и през следващия сезон.