Спортинг оцеля след продължения

Спортинг (Лисабон) успя да се класира на 1/4-финалите на Лига Европа, след като елиминира чешкия Виктория Пилзен след продължения. Спортинг загуби с 1:2, но продължава напред с общ резултат от двете срещи 3:2. В редовното време реваншът между двата тима от 1/8-финалите тази вечер завърши при резултат 2:0 за домакините от Виктория Пилзен. Първата среща в португалската столица приключи с победа със същия резултат за “лъвовете”.Марек Бакош с глава даде аванс на Виктория Пилзен още в 6-ата минута, а в 65-ата отново той реализира още едно попадение за чехите, този път с шут отблизо. Във втората минута на добавеното време холандският нападател на Спортинг Бас Дост пропусна дузпа, след като стражът Алес Хрушка парира изстрела му от бялата точка.В самия край на първото продължение защитникът Родриго Баталия с глава заби топката във вратата на чехите след центриране от корнер и отбеляза решаващия гол, с който Спортинг се пребори за място в следващата фаза.ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 2:1 (след продължения, общ резултат 2:3)1:0 Бакош (6)2:0 Бакош (65)2:1 Баталия (105+2)МИНУТА ПО МИНУТА