Англичанин игра за Барса за първи път от 29 години

Бившият полузащитник на Арсенал Маркъс Макгуейн направи дебют за първия отбор на Барселона и стана първият англичанин, играл за каталунския гранд от 29 години насам. Макгуейн се появи като резерва в приятелския мач за Суперкупата на Каталуния срещу градския съперник Еспаньол.Гари Линекер е последният английски футболист, който играе за Барса в периода 1986-1989 година.

19-годишният Маркъс Макгуейн се появи в игра на мястото на Алейш Видал в 77-а минута. Срещата, играна на неутрален терен в Леида, завърши 0:0 в редовното време, а при дузпите Барса спечели с 4:2.

Макгуейн, който играе на поста дефанзивен полузащитник, подписа с дубъла на Барселона на 30 януари след десетилетие в школата на Арсенал.

В мача срещу Еспаньол Барселона игра с резервите, като звездите Меси, Суарес, Пике получиха почивка.