Левски Лукойл живна срещу албанци

Баскетболистите на Левски Лукойл се съвзеха и сложиха край на лошата си серия в Балканската лига, печелейки първа победа след две поредни загуби с двуцифрена разлика. “Сините” надиграха със 105:52 у дома друг отбор, който не е в най-добрата си форма в регионалния турнир - албанския СК Тирана. За гостите това бе шеста поредна загуба, като по време на тази поредица албанците отстъпват на съперниците си средно с 24.1 точки. Домакините тръгнаха почти перфектно, за да поведат с 27:13 след първата част, в която се видя, че гостуващия тим няма да бъде кой знае колко сериозен опонент. Левски Лукойл продължи да надиграва Тирана във всички аспекти и през вторите 10 минути, в които отново допусна само 13 точки в коша си, за да поведе с 53:26 на почивката. Създалата се в първите две четвъртини “традиция” за 13 точки се пренесе и в третия период, в който българския тим вече увеличи разликата до повече от 40 точки - 80:39 преди заключителноте 10 минути в “Универсиада”. Три минути след началото на финалната четвърт домакините поведоха с 50 точки при 89:39, а крайния резултат бе 105:52.  Победата бе под №4 за Левски Лукойл през сезона в Балканската лига, като с този успех играчите на Тити Папазов се изкачиха до третото място във временното класиране с баланс от 4-5. Тирана има 2 победи и 8 загуби и е на четвърта позиция.Джъстин Нокс завърши като най-резултатен в срещата и реализира 28 точки за победата на Левски Лукойл. Павлин Иванов вкара 15 , а Веселин Веселинов - 14. За гостите Ендрит Хисенаголи се отличи с 16 точки.ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ - СК ТИРАНА 105:52 (27:13, 26:13, 27:13, 25:13) ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Станимир Маринов 12, Божидар Аврамов 12, Николай Стоянов 2, Алекс Симеонов 6, Кийт Клантън 4 (Асен Великов 5, Деян Карамфилов 4, Крис Минков 3, Веселин Веселинов 14, Павлин Иванов 15, Джъстин Нокс 28) СК ТИРАНА: Едуард Стоуибридж 12, Джалил Абдул-Басит 8, Владимир Бръчков 9, Герти Шима 4, Ендрит Хисенаголи 16 (Ерканд Карай, Генти Ласку, Ред Вогли 3, Ерин Хасани, Абдел Гийзели, Клейн Стразимири)