Монтана с лесен успех над Миньор (Перник)

Монтана победи с 3:0 Миньор (Перник) в първата си контролна среща за 2018 година, играна в Правец, в която старши треньорът Ферарио Спасов пусна два различни състава през първото и второто полувреме. Монтанци имаха превъзходство преди почивката, материализирано само с един гол. Вкара го в 14-aта мин. след самостоятелен пробив дошлият на проби точно от Миньор атакуващ полузащитник Айкут Рамадан. Иван Коконов направи 2:0 в 67-та мин. след извеждащо подаване отдясно на Даниел Георгиев. Коконов пък асистира на Борислав Балджийски в 83-та мин. и той оформи крайния резултат. Преди мача стана ясно, че двама от дошлите на проби футболисти Давид Стоянов (Първа атомна Козлодуй) и Христин Колев (Загорец Нова Загора) са били освободени. За другите, сред които и 21-годишният френски полузащитник Мани, ще се решава до заминаването на отбора на лагера в Алания (22 януари-9 февруари). Следващата контролна среща Монтана ще изиграе на 17 януари с Витоша (Бистрица), от 14 часа отново в Правец.Монтана I полувреме: Ивайло Василев, Стефан Цонков, Владимир Айтов, Тодор Колев, Кристиян Димитров, Християн Илиев, Цветомир Вачев, Сава Савов, Мирослав Антонов, Айкут Рамадан, Сергей Георгиев.Монтана II полувреме: Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Александър Манолов, Йордан Йорданов, Даниел Васев, Борислав Дамянов, Мани, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Иван Коконов.