Нов горчив хап за Райо, този път в малко мадридско дерби (видео)

Отборът на Хетафе спечели с 2:1 при гостуването си на Райо Валекано в обеден мадридски сблъсък от деветия кръг на Ла Лига. След поражението “пчеличките” са предпоследни, а тимът от “Колисеум Алфонсо Перес” се утвърди в средата на класирането.Първото полувреме завърши без попадения. В четвъртата минута Алберто Гарсия спаси очи в очи с Мауро Арамбари. В 15-ата Райо изпусна много добър шанс, след като Давид Сория изпревари Алехандро Галвес.

В 53-ата Адриан Ембарба нацели греда в опит за центриране. В 63-ата гостите откриха резултата. Виторино Антунеш центрира отляво и Димитри Фулкие отбеляза с глава. Бранителят се разписа с помощта на страничната греда. В 67-ата Акиме си отбеляза гол в опит да изчисти - 0:2. В противен случай Хайме Мата навярно щеше да вкара на празна врата. В 74-ата домакините върнаха интригата с гол на Раул де Томас, позициониран на втора греда. До края ще се запомнят претенции за дузпа от страна на Райо, неуважени от съдията. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ