Нов горчив хап за Райо, този път в малко мадридско дерби (видео)

Отборът на Хетафе спечели с 2:1 при гостуването си на Райо Валекано в обеден мадридски сблъсък от деветия кръг на Ла Лига. След поражението “пчеличките” са предпоследни, а тимът от “Колисеум Алфонсо Перес” се утвърди в средата на класирането.
Първото полувреме завърши без попадения. В четвъртата минута Алберто Гарсия спаси очи в очи с Мауро Арамбари. В 15-ата Райо изпусна много добър шанс, след като Давид Сория изпревари Алехандро Галвес.

В 53-ата Адриан Ембарба нацели греда в опит за центриране. В 63-ата гостите откриха резултата. Виторино Антунеш центрира отляво и Димитри Фулкие отбеляза с глава. Бранителят се разписа с помощта на страничната греда. В 67-ата Акиме си отбеляза гол в опит да изчисти - 0:2. В противен случай Хайме Мата навярно щеше да вкара на празна врата. В 74-ата домакините върнаха интригата с гол на Раул де Томас, позициониран на втора греда. До края ще се запомнят претенции за дузпа от страна на Райо, неуважени от съдията.